VALIKUPRTOSESS

Valikuprotsess

* Lõplik hind oleneb teenusepakkujast.

Protsessi
ülevaade

1

Kandideerimine programmi

2

Esialgne valik kooli poolt

Proovi järgmine kord uuesti

3

Esialgne test 150 eurot

Proovi järgmine kord uuesti

4

Edasijõudnute test 330 eurot

Proovi järgmine kord uuesti

5

Vestlus

Proovi järgmine kord uuesti

Programmi vastu võetud

6

Arstlik läbivaatus

Ei läbinud arstlikku läbivaatust

Kandideerimine

Meie värbamispartner PAS Aviation alustas tegevust umbes 20 aastat tagasi lennuettevõtjate nõustajana. Paar aastat hiljem hakkasid nad rentima lennuettevõtjatele meeskondi ja 2015. aastal toodi turule uus teenus, mis keskendub üle maailma nõuetele vastavatele tööhõivelahendustele. Koos Šveitsi peakorteri ning Tallinna ja Ühendkuningriigi kontoritega on nad esindatud veel kümnes riigis. Tänapäeval teevad Xfly ja PAS Aviation tihedalt koostööd pilootide ja meeskondade värbamisel kõikides meie baasides.

Pärast kandideerimist annab meie partner PAS Aviation sinu esitatud dokumentide põhjal esmase hinnangu sinu sobivusele piloodina ja võtab sinuga esimesel võimalusel ühendust. Juhime tähelepanu, et konkurents vabadele kohtadele on tihe ja sa ei pruugi sel korral valituks osutuda. 

Taotlusprotsessi alustatakse vaid siis, kui annad nii meile kui ka PAS Aviationile loa oma isikuandmete töötlemiseks. Xfly säilitab ja töötleb isikuandmeid vaid juhul, kui selleks on õiguslik alus.

Piloodi sobivustest

Kui pääsed esimesest voorust edasi, kutsutakse sind põhitestidele, mis hõlmavad kognitiivset testi, isiksusetesti ja esmast jõudlustesti. Testid on inglise keeles ja nende hind on 150 eurot (koos käibemaksuga), mis tuleb ette ära tasuda. 

Põhitestide eduka läbimise korral oled oodatud edasijõudnute vooru. Selles voorus hinnatakse õpilase psühhomotoorseid võimeid, visuaalset mälu ja keskendumisvõimet. Testid on inglise keeles ja nende hind on 330 eurot (koos käibemaksuga), mis tuleb ette ära tasuda.

* Lõplik hind oleneb teenusepakkujast.

Vestlus

Kandideerijad, kes läbivad edukalt kõik testid, kutsutakse vestlusele. Vestlus toimub Xfly esindajatega, mille käigus tuleb end professionaalselt tutvustada ja põhjendada õpingute valikut. 

Kuna konkurents vabadele kohtadele on suur ja kursus sisutihe, siis soovime valida motiveeritud kandidaadid, kellel on potentsiaal tulevikus Xfly’s tööle asumiseks.

Tervisenõuded

Viimane samm enne vastuvõttu on arstlik läbivaatus, mis annab lõpliku hinnangu sinu sobivusele töötada piloodina. 

ÕPILANE PEAB LÄBIMA EASA 1. KLASSI ARSTLIKU LÄBIVAATUSE

Enne õpingute alustamist tuleb esitada kehtiv 1. klassi tervisetõend. Selleks tuleb pöörduda asjakohase EL-i liikmesriigi lennuameti määratud lennundusmeditsiinikeskusesse.


Meie koostööpartner Tallinnas on:
Lennumeditsiini Keskus OÜ,

Jalgpalli 1 (1. korrus), Tallinn 11312.
Lisateave ja aja broneerimine: +372 5301 8737
info@aviamed.eeArstlik läbivaatus

2–3 tundi enne vastuvõttu ei tohi süüa ega juua magustatud jooke. Päev enne läbivaatust on soovituslik jälgida oma menüüd. Uriiniproovi andmiseks on vajalik enne juua vett. Kui oled läätsekandja, siis palun ära selleks päevaks kontaktläätsesid silma pane. Kanna prille, sest kontaktläätsedega ei ole võimalik nägemise kontrolli teha.

Arstlik läbivaatus hõlmab järgmist:

 • Haigusloo ülevaade
 • Kuulmise ja nägemise kontroll
 • Spiromeetria
 • Vere-ja uriinianalüüsid
 • Üldine füüsiline läbivaatus

Pead tegema järgmised analüüsid:

 • narkotest
 • alkoholitest
 • vereanalüüs
 • uriinianalüüs
 • kuulmise kontroll
 • spiromeetria
 • nägemise kontroll
 • värvusnägemise kontroll
 • elektrokardiogramm (EKG)